+370 37 200 620 +370 678 39 202
I-V 9:00-20:00 VI-VII - Nedirbame

Modernioji homeopatija

Modernioji homeopatija: biopunktūra ir homeosiniatrija

Tai palyginti naujas medicinos gydymo metodas, kurio esmė –  homeopatinio ar kito preparato injekcija į akupunktūrinius taškus, skausmo zonas bei kitus kūno taškus, parinktus pagal klinikinę diagnozę. Dažniausiai naudojami vokiečių HEEL firmos preparatai. Paprastai injekcijos atliekamos paviršiuje – į odą arba po oda akupunktūrinio taško projekcijoje,  “trigeriniuose”, arba skausminguose taškuose. Taip pat preparatai gali būti švirkščiami į sąnarių ar raiščių projekcijų zonas.

Injekuojami vaistai gali būti pagaminti iš vieno medikamento (pvz., Arnica, Echinacea) arba iš keleto skirtingų veiklių medžiagų – augalų, mikroelementų, toksinų ir kt. (pvz., Traumeel, Galium -Heel ir t.t. ). Šie sudėtiniai homeopetiniai preparatai turi tam tikras specifines, terapines charakteristikas. Pavyzdžiui, Traumeel amp. gerai slopina uždegimus, taikomos po trauminiam gydymui, Zeel amp. –  sąnarių ligų (artrozių, artritų atvejais ).

Kur ir kaip injekuojama?

Biopunktūra

Biopunktūra

Daugelis pacientų nustemba, kaip palyginti greitai ir lengvai atliekamos šios injekcijos. Dūriai atliekami labai plonomis, trumpomis adatomis, savo storiu labiau panašiomis į akupunktūrines adatas.

Injekuojamas nedidelis vaisto kiekis į vieną tašką. Vienos procedūros metu injekcijos atliekamos į 4 – 6, o kartais ir į dar daugiau taškų. Sąnarių susirgimų atvejais biopunktūrinės injekcijos atliekamos aplink sąnarį. Vidaus organų ligų atvejais naudojama metodika, kai vaistai injekuojami į to organo segmentinės inervacijos zonas bei į atitinkamo organo akupunktūros taškų meridianus.

Kadangi bioterapiniai vaistai nėra tokie stiprūs kaip alopatiniai vaistai (įprastinėje medicinoje naudojami cheminiai vaistai), tai efektas pasireiškia kiek vėliau – po 3 – 4 procedūrų. Tačiau šie preparatai yra efektyvūs ir nežalingi organizmui – nesukelia pašalinių reiškinių.

Vis daugiau pacientų pageidauja gydymo biopunktūra. Būtina pažymėti, kad išbandę šį metodą, didžioji dalis pacientų  prie alopatinio gydymo nesugrįžta.

Ar tikrai ši metodika yra saugi ir veiksminga?

Gydytojai, kurie dirba šia metodika, atlieka injekcijas laikydamiesi naujausių šios technikos instrukcijų reikalavimų. Medicinos profesionalo pareiga yra laikytis antiseptikos taisyklių, naudoti darbe sterilias priemones.

Bioterapinius vaistus Europoje daugiausiai gamina vokiečių firmos. Mes naudojame Vokietijos kompanijos Heel preparatus. Heel garsėja savo reiklumu ir nepriekaištinga preparatų kokybe.

Įprastinės medicinos atstovai dažnai mėgsta kritikuoti ir sumenkinti homotoksikologinių preparatų veiksmingumą dėl juose esančio mažo kiekio vaistinių medžiagų. Tačiau biopunktūroje naudojami preparatai nėra atskiesti iki tokio lygio, kad juose neliktų aktyvių vaistų.

Neseniai atlikti Didžiojoje Britanijoje (prof. Kirkman) ir Vokietijoje (prof. Heine) išsamūs tyrimai parodė naujus šių preparatų poveikio organizmui mechanizmus. Sunku išvardinti visus mokslininkų straipsnius, žurnalus bei knygas, kurie ištyrė ir įrodė biopunktūros bei homotoksikologinių preparatų veiksmingumą daugelio susirgimų atvejais. Vis daugiau gydytojų pradeda naudoti šį gydymo metodą kasdieninėje praktikoje ne tik Vokietijoje, Prancūzijoje ar Rytų Europos šalyse. Reikia pažymėti, kad ir Anglijoje, Amerikos šalyse bei Australijoje šis metodas laikomas gana nauju, dar nedaugelis gydytojų jį įsisavino.

Koks biopunktūros veikimo mechanizmas?

Pagrindinis homeopatinių bei bioterapinių vaistų poveikio tikslas yra stimuliuoti organizmo sveikimo funkcijas. Daugeliu atvejų to pakanka, kad subalansuoti organizmą ir pašalinti negalavimus.

Biopunktūra gali dar daugiau – lokalios injekcijos stimuliuoja kraujo cirkuliaciją, o tai padeda greičiau pašalinti uždegiminį procesą. Sportinių traumų atvejais tai veikia labai efektyviai. Kitas biopunktūrinio gydymo poveikis yra per neuroreguliacinius mechanizmus – nervinius refleksus. Ne mažiau svarbus ir detoksikacinis biopunktūros poveikis. Tai kūną “valantis” efektas, kuris pašalina toksinus, susikaupusius kūne dėl užterštos aplinkos – oro, maisto ar nuo alopatinių, turinčių toksinių savybių, vaistų naudojimo (pvz., antibiotikai, steroidiniai hormonai). Organizme susikaupę toksinai gali užblokuoti imuninę sistemą, dėl kurio prarandamas atsparumas infekcijoms bei streso, šalcio/karščio poveikiui. Šie toksinai gali sutrikdyti ir refleksinius atsakus centrinėje nervų sistemoje. Taigi intoksikacija gali neleisti funkcionuoti organizmo gyvybinėms sistemoms optimaliu režimu ir būti greitesnio senėjimo priežastimi.

Toksinų (homotoksinų) pašalinimas yra svarbi gydymo biopunktūra strategijos dalis, ypač lėtinių susirgimų atvejais. Čia gali padėti biopunktūra, atliekama su HEEL firmos gaminamais specialiais tam tikslui skirtais antihomotoksiniais preparatais.

Kokių negalavimų atvejais tinka gydymas biopunktūra?

Gydytojas pagal susirgimą ir paciento amžių pasirenka, kas gali būti gydoma, o kas ne. Daugelis pacientų patys pasirenka šį metodą įvairių skausminių sindromų metu, nes jau yra patyrę, kad alopatiniai (cheminiai) vaistai problemos neišsprendžia. Šiais atvejais svarbu suvokti, kad šiuolaikiniu supratimu, skausmas – tai tiesiog svarbus organizmo energetinis signalas, kuris yra iškreiptas ir “paklydęs” – eina ne savo keliu ir sukelia skausminį atsaką. Tai lyg raudona lempelė, užsidegusi automobilio prietaisų skydelyje – mes ne tik siekiame, kad ji užgestų ir netrikdytų dėmesio, bet prieš tai surandame esminę priežastį, dėl ko ji užsidegė.

Ūmaus skausmo atveju biopunktūra atliekama skaudamo organo ar segmento, raumens projekcijoje ir jau po vienos – dviejų procedūrų, galima likviduoti ar žymiai sumažinti skausmą. Jei skausmo pasireiškimas atsirado anksčiau – prieš tris ar daugiau mėnesių, prireiks keleto procedūrų. Reikėtų žinoti, kad po pirmų procedūrų, ypatingai sekančią dieną po injekcijos, būna simptomų sustiprėjimas(“paūmėjimas”), dėl prasidėjusio gijimo proceso. Kitaip tariant, organizmas pradeda dalyvauti gyjimo procese ir tai gali sukelti trumpalaikį diskomfortą. Tai žinant, pacientas į šias minimalias diskomforto sąlygas reaguoja teigiamai.

Nemažai gydytojų visame pasaulyje, naudoja biopunktūrą nesudėtingų ortopedinių problemų gydymui. Reikėtų paminėti, kad biopunktūra yra veiksminga priemonė stuburo nervų šaknelių, kaklo-krūtinės- juosmens raumenų uždegimų, patempimų atvejais, esant peties sąnario sindromui (“įšaldytas petis”) ar Achilo sausgyslės uždegimui. Sėkmingai biopunktūra yra gydomos sportinės traumos. Šis metodas labai tinka pacientams, kurie išbandė gydymą alopatiniais preparatais (tradicinės medicinos) ir įsitikino jų neveiksmingumu, arba tiems, kuriems pasireiškė pašaliniai efektai po jų naudojimo.

Reikia pažymėti, kad naudojant tam tikrus alopatinius vaistus, dėl įvairių lėtinių susirgimų, pacientas nebūtinai turi nutraukti jų naudojimą jei nori pradėti gydymą biopunktūra su homeopatiniais vaistais.

Išvados

Biopunktūra – tai saugus ir efektyvus gydymo metodas. Ją atliekant naudojami nekenksmingi organizmui homeopatiniai vaistai. Jie injekuojami į akupunktūrinius ar kitus specifinius taškus. Šio metodo pagalba stimuliuojamos natūralios organizmo apsauginės funkcijos. Visais atvejais prieš pradedant gydymą, būtina konsultuotis su gydytoju, atlikti reikiamus tyrimus.

Tik šią savaitę
close slider

Skambink dabar