+370 37 200 620 +370 678 39 202
I-V 9:00-20:00 VI-VII - Nedirbame

Ultragarsinis tyrimas (Echoskopija)

Echoskopija Kaune: Šiuolaikinės diagnostikos galimybės

Echoskopijos tyrimas – tai neinvazinis diagnostikos metodas, naudojamas vaizdams iš kūno vidaus gauti. Šis metodas plačiai taikomas medicinoje, siekiant diagnozuoti įvairias ligas ir sveikatos sutrikimus. Ultragarsinio tyrimo metu naudojamos garso bangos, kurias skleidžia ir priima specialus aparatas. Šios bangos atsispindi nuo įvairių audinių ir organų, o atsispindėjęs signalas paverčiamas 3D vaizdu ekrane.

Ultragarsinis tyrimas

Ultragarsinis tyrimas

Ultragarso diagnostikos privalumai

 • Neinvazinis: ultragarsinis tyrimas yra visiškai neinvazinis, o tai reiškia, kad nereikia jokių pjūvių ar adatos dūrių. Tai ypač naudinga mažiems vaikams, nėščioms moterims ir žmonėms, bijantiems skausmo ar infekcijų.
 • Saugus: echoskopinė diagnostika laikomas saugiu metodu, net ir kartojant kelis kartus. Nėra žinoma, kad ultragarsas sukeltų ilgalaikį neigiamą poveikį žmogaus organizmui.
 • Greitas: ultragarsinės diagnostikos metu vaizdai gaunami realiu laiku, o tai leidžia gydytojui iš karto įvertinti situaciją ir prireikus imtis veiksmų.
 • Tikslus: ultragarsas leidžia gauti aukštos kokybės vaizdus, kuriuose aiškiai matomos įvairios kūno struktūros.
 • Pritaikomas: ultragarsinis tyrimas gali būti naudojamas įvairioms kūno dalims tirti, įskaitant pilvo organus, širdį, kraujagysles, raumenis ir sąnarius.

Echoskopijos tyrimo taikymas 

 • Nėštumas: echoskopinė diagnostika plačiai naudojama nėštumo metu vaisiaus vystymuisi stebėti. Tyrimo metu galima įvertinti vaisiaus dydį, augimą, anatominę struktūrą, širdies plakimą ir kitus svarbius rodiklius.
 • Pilvo organai: echoskopinis tyrimas naudojamas įvairiems pilvo organams, tokiems kaip kepenys, tulžies pūslė, kasa, blužnis, inkstai, šlapimo pūslė ir gimda, tirti. Šis metodas padeda diagnozuoti tokias ligas kaip akmenligė, kepenų cirozė, vėžys ir kt.
 • Širdis ir kraujagyslės: ultragarsinis tyrimas, vadinamas echokardiografija, naudojamas širdies ir kraujagyslių būklei įvertinti. Tyrimo metu galima matyti širdies vožtuvus, kameras, kraujagysles ir kraujotaką. Echokardiografija padeda diagnozuoti tokias ligas kaip širdies ydos, širdies nepakankamumas, vožtuvų ligos ir kt.
 • Raumenys ir sąnariai: ultragarsinis tyrimas naudojamas raumenų, sausgyslių, raiščių ir sąnarių būklei įvertinti. Šis metodas padeda diagnozuoti tokias ligas kaip sausgyslių uždegimas, raumenų plyšimas, sąnarių degeneracija ir kt.

Ultragarso procedūros eiga

Ultragarso tyrimo metu pacientas paprastai guli ant tyrimo stalo. Gydytojas ant tiriamos kūno vietos užtepa specialų gelį, kuris pagerina garso bangų pralaidumą. Tuomet gydytojas ant odos uždeda daviklį ir juo judina per tiriamą vietą. Daviklis skleidžia ir priima garso bangas, o atsispindėjęs signalas paverčiamas vaizdu ekrane. Gydytojas gali komentuoti vaizdą ir paaiškinti pacientui, ką jis mato.

Echoskopijos tyrimo rezultatai

Ultragarso tyrimo rezultatai paprastai pateikiami iš karto tyrimo metu. Gydytojas gali paaiškinti rezultatus pacientui ir rekomenduoti tolesnius tyrimus ar gydymą. Ultragarso tyrimo vaizdai gali būti išsaugoti vėlesniam naudojimui.

Ultragarso tyrimo rizika

Ultragarsinio tyrimo rizika laikoma labai maža. Nors ultragarsas techniškai yra garso bangos, jos skiriasi nuo garso bangų, kurias girdime savo ausimis. Ultragarsas turi daug aukštesnį dažnį, kurį žmogaus ausis negali suvokti. Iki šiol nėra jokių įrodymų, kad ultragarsas neigiamai paveiktų žmogaus organizmą.

Ultragarso diagnostika

Ultragarso diagnostika

Ultragarso galimybės

Ultragarsas – tai daugiau nei tik paprasti vaizdai. Šiuolaikiniai ultragarsiniai aparatai turi įspūdingų galimybių, leidžiančių gydytojams gauti dar daugiau informacijos apie tiriamą organą:

 • Doplerio tyrimas: šis metodas leidžia įvertinti kraujotaką tiriamame organe. Doplerio ultragarsas gali padėti aptikti kraujagyslių susiaurėjimus ar užkimšimus, taip pat įvertinti širdies vožtuvų veiklą.
 • Spalvinis kodavimas: ši technologija leidžia vizualizuoti kraujo tėkmės greitį ir kryptį. Spalvinis kodavimas ypač naudingas tiriant kraujagyslių būklę ir aptikti galimas problemas.
 • Elastografija: šis metodas leidžia įvertinti tiriamo audinio standumą. Elastografija gali būti naudinga diagnozuojant kepenų ligos stadiją ar apžiūrint krūties audinį dėl galimų auglių.
 • 3D vaizdavimas: kai kurie ultragarsiniai aparatai leidžia sukurti trimačius tiriamo organo vaizdus. 3D vaizdai gali padėti gydytojui geriau suprasti organo struktūrą ir planuoti tolimesnę gydymo strategiją.

Ultragarso ateitis

Ultragarsinių tyrimų technologijos nuolat tobulėja. Tikėtina, kad ateityje ultragarsas bus naudojamas dar plačiau ir leis dar tiksliau diagnozuoti įvairias ligas. Pavyzdžiui, tiriama galimybė panaudoti ultragarsą ankstyvai vėžio diagnostikai ar minimaliai invazinėms procedūroms atlikti, tokioms kaip biopsijos metu adatų vedimui.

Kodėl verta atlikti ultragarsinį tyrimą?

Ultragarsinis tyrimas yra saugus, greitas, informatyvus ir plačiai taikomas diagnostinis metodas. Jis leidžia anksti diagnozuoti įvairias ligas ir laiku pradėti gydymą. Jei gydytojas rekomenduoja atlikti ultragarsinį tyrimą, neskubėkite atsisakyti. Šis tyrimas gali padėti išsaugoti jūsų sveikatą ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Norite sužinoti daugiau?

Jei turite klausimų apie ultragarsinį tyrimą, pasikalbėkite su savo šeimos gydytoju. Jis gali paaiškinti, ar šis tyrimas jums tinka, ir atsakyti į visus rūpimus klausimus.

Ultragarsinis tyrimas – tai žvilgsnis į jūsų kūno vidų, galintis padėti išsaugoti jūsų sveikatą. Pasinaudokite šia modernia technologija ir pasirūpinkite savimi!

 

Teirautis tel:   +370 37 200 620 ,   +370 678 39 202

 

Ppaildomai apie neinvazinė diagnostika UBT Helicobacter Pylori bakterijai nustatyti galima paskaityti čia:  NEINVAZINĖ DIAGNOSTIKA

Kainynas

Tik šią savaitę
close slider

Skambink dabar